Kasulikku
Kuidas pikendada silohoidla eluiga?
Siloauk ja silohoidja puutuvad pidevalt kokku happeliste ainetega, mis murendavad betooni igal aastal keskmiselt sentimeetri võrra.
Üldreeglina võrdub 1 aasta silohoidla aktiivset kasutamist 1 cm betooni pudenemisega.
See tähendab, et värskelt valminud silotranšee laguneb ca 5-10 aastaga, kuna silomahl sööb piltlikult öeldes lihtsalt seinad ära.
Halvemal juhul võivad silomahla ja äädikhappega kokku puutunud betoonseinad aja jooksul lausa külili vajuda, sest hape söövitab betoonseinu ka alt. Seepärast on igal juhul vajalik silohoidla ehitamisel kohe mõelda ka sellele, kuidas silohoidla külgi täiendavalt kindlustada. Kui silohoidla on juba aastaid olnud kasutuses, siis tuleb samuti seinad üle vaadata ja vajadusel suuremad praod ja augud parandada.
Milliste vahenditega saab silohoidla seinu silomahla eest kaitsta
Üks võimalus silohoidla seinte kaitsmiseks on kasutada erinevaid küljekilesid. Parema tulemuse annab aga see, kui betooni ennast töödelda, et see silohappe käes nii kiirelt ei mureneks.
Põllumajanduslikel ehitistel annavad betooni töötlemisel kõige suuremat efekti spetsiaalselt silohoidlate jaoks mõeldud võõbad ja kaitsevärvid, mis on omaduste poolest happeid tõrjuvad. Need tooted on välja töötatud just selleks, et kaitsta silohoidlaid käärimise ja selitusprotsessi käigus tekkivate kahjulike ühendite eest. Peale kandes tekitavad nad betoonile kaitsva kattekihi, mis on tugev, elastne ja kauapüsiv.
Kui siloaugu seinad hapet tõrjuva ja kaitsva vahendiga üle töödelda, siis ei murene need nii kiiresti, mis omakorda aitab vähendada iga-aastaseid parandustöid.
Silohoidlate jm põllumajanduslike ehitiste betoonpindade töötlemine selleks mõeldud spetsiaalsete vahenditega on üks kindlamaid meetodeid, kuidas ehitiste kasutusiga pikendada.
Seda meetodit kasutavad paljud põllumajandusettevõtjad ja põllumehed Eestis ning mujal, kes soovivad oma silohoidlaid täiendavalt kindlustada ja seeläbi rahaliselt säästa.
Bornit Siloanstrich kaitsevõõp
Bornit on pika ajalooga Saksamaa ettevõte, mis toodab kvaliteetseid ja uuenduslikke ehitusmaterjale.
Laiast tootevalikust leiab ka toote nimega Bornit Siloanstrich – spetsiaalne kaitsevärv silohoidlate jaoks, mis on välja töötatud just põllumajandusehitiste seinte jm pindade kaitsmiseks.
Siloanstrich on bituumenipõhine värv, mida võib kasutada nii betooni, müüritise, krohvi, puidu kui metalli peal. Toode muudab ehitise vastupidavaks reovee ja läga suhtes ning tagab tõhusa kaitse vee sissetungimise, hävinemise ja korrosiooni eest.
Kaitsevõõpa on testitud vastavalt AIB DS 835.
Siloanstrich`i võib kasutada kõigil ehitistel, kus on tavapärasest happelisem keskkond ja seeläbi oht pindade kahjustumiseks.
Peamised Bornit Siloanstrich`i kasutusalad:
- silohoidlad
- puhastusbasseinid
- lägakanalid
- tallid jne
Bornit Siloanstrich`i eelised teiste katmismeetodite seas:
- Toode ei vaja paigaldamiseks eriteadmisi ja tehnikat. Seda saab edukalt peale kanda ka ise.
- Kaitsevõõp on kohe kasutusvalmis ja seda on lihtne kasutada.
- Siloanstrich`i pealekandmiseks ei pea ootama sobivat ilma, toode on külmakindel ja seda võib kasutada juba alates pluss 5 soojakraadiga.
- Väga head nakkeomadused ja soojuskindlus kuni 70 kraadi.
- Toodet jätkub kauemaks – tootekulu ühe katmiskorra kohta 0,4 l/m2.
Kuidas Siloanstrich kaitsevõõpa peale kanda
Siloanstrich`i võib peale kanda rulliga, pintsliga või pihustades. Toode kantakse peale külmalt ja see on kohe kasutusvalmis, mis tähendab, et seda ei pea lahjendama.
Ümbritsev ja aluskatte temperatuur peab jääma vahemikku +5 – +35 kraadi. Soojal talvel saab kaitsevõõpa peale kanda aastaringselt või esimeste soojemate kevadilmade saabudes.
Paremaks nakkumiseks ja mineraalse aluspinna puhul soovitame täiendavalt kasutada Bornit Silogrund krunti, mis täidab aluspinna poorid ja seob tolmu enne kaitsevärvi peale kandmist.
Kõige kiirem ja mugavam on Siloanstrich`i peale kanda pihustiga.
Kaetav aluspind peab alati olema kuiv, puhas ja määrdeainevaba.
Tööde järjekord pindade töötlemisel Siloanstrich kaitsevõõbaga
- Kanna peale Silogrund kruntvärv.
- Seejärel kanna peale Siloanstrich kaitsevõõp, kasutades rulli, pintslit või pihustit.
- Vajadusel kanna peale veel üks kaitsevõõba kiht. Esimesel korral vajab töödeldav pind vähemalt kahte katmiskorda.
Näide lõpptulemusest, milline näeb välja Siloanstrich`iga töödeldud silohoidla pind:
Bornit põllumajandusehitistele mõeldud tooteid saab tellida otse meie kodulehelt. Paljud tooted on laos kohe olemas.
Pakume ka paigaldusteenust. Küsi pakkumist
Bornit Eesti on Borniti toodete ametlik edasimüüja Eestis.